Nutrolandia

Forum o Nutriach


#1 2010-10-31 13:22:48

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

The Sunny Boy - Elvis

Elvis „The Sunny Boy” to wyjątkowo pogodna, proludzka ruchliwa sztabka złota. Brakuje mu nieco z niebywałej „karności” ABS-a, jest bardziej od niego niezależny, ale uwielbia ludzi i kontakt z nimi. Największą nagrodą dla niego jest wzięcie na ręce, czego nutrie nie zawsze pragną. Jest dość wybredny w jedzeniu, lubi winogrona i gotowane ziemniaki.
Elvis jest tak zwanym standardem posrebrzanym, pan Janek w swojej hodowli stworzył taki miot dla poprawienia jakości stada, no i jeden  tych wybitnych to Elvis. I jest jak miało być – Elvis jest już teraz dość duży, ładny i bardzo, ale to bardzo inteligentny. Przychodzenia na zawołanie nauczył się podczas dwóch pierwszych godzin. Nie przesadzam – była poprawna, pożądana reakcja, potem to już tylko doskonalenie umiejętności. Co u nutrii niespotykane – uwielbia być brany na ręce, i lubi moment brania – ma swój sposób – włazi na rękę jak szczur. Niedługo nie będzie się już mieścił. Bardzo, ale to bardzo lubi się bawić w „zapasy”. Na podwórku tak blisko trzyma się nóg ze trudno zrobić jakieś zdjęcie bez swoich butów

http://ed944.w.interii.pl/elvis/elvis1.JPG
http://ed944.w.interii.pl/elvis/elvis2.JPG
http://ed944.w.interii.pl/elvis/elvis3.JPG


I na koniec Elvis pozdrawia:

http://ed944.w.interii.pl/elvis/elvis0.JPG

Offline

 

#2 2010-12-17 16:28:13

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

Znowu nam nie idzie. Znowu bardzo źle. Elvis ledwo co wyszedł (a może nie wyszedł) z zatrucia po wypadku wpadnięcia do sedesu, teraz dostał porażenia całego ciała i jest z  nim bardzo źle. Proszę o kciuki.

Offline

 

#3 2010-12-17 20:51:36

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: The Sunny Boy - Elvis

trzymam,
wpadnięcie do sedesu okazało się tak poważne?

Offline

 

#4 2010-12-19 17:02:48

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

wygląda na to,z e tak. wiesz,z w sedesie prócz siusków jest jeszcze mnóstwo bardzo groźnej chemii

Offline

 

#5 2010-12-20 15:26:34

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

Wprawdzie nikt nie czyta i nie udziela się w temacie mojego Elvisa (poza Crevem który zapewne tu zabłądził), teraz na spokojnie, bez nerwów napisze jak było. Szczurzysko wpadło do sedesu z soboty na niedziele i prawdopodobnie spędziło tam całą noc. Klapa od sedesu się połamała i nie domykała się do końca, musiał ją odsunąć, a  może szukał Mefista, bo była to pierwsza noc kiedy ten pojechał do zubry.
  Jak go wyciągnęłam był obolały, ledwo żywy i dosłownie jak z  kibla wyciągnięty. Obmyłam go jak mogłam, ale nie miał siły, tonął, podduszał się w  wodzie, wiec wrócił do klatki i śmierdział mi na całą chałupę.
   Potwierdzenie zasady ze jak się cos dzieje, to zawsze w weekend albo jak wyjeżdżam. Tu oba przypadki miały miejsce bo wyjeżdżałam w poniedziałek na dwa dni.
W niedziele po południu ogon zaczął bardzo źle się czuć – biegunka, osłabienie. Pamiętając śmierć ABSa, którą zwiastowała biegunka, wpadłam w szał. A to niedziela.
Na szczęście Elvis dotrwał do poniedziałku i pojechaliśmy do naszej zaufanej pani wet. Skłuła ona szczurza dupę, dała maść co by oralnie aplikować i takie lekarstwo, również oralnie.
Zostawiłam ogona w domu i pojechałam, we wtorek wróciłam – ogon żyje. I nawet przywitał się, sraczki brak.
Oczywiście pojechaliśmy na kontrole, dostał zapobiegawczo (bardzo źle znosi zastrzyki) i niby w porządku już miało być.

Środa – dobrze, czwartek, dobrze.
Piątek nuter chory.
Powykręcało go i nie wiadomo od czego. Dupa idzie sobie, łeb idzie sobie o pól okręgu przekręcony. Widać ze cierpi.
No i… zbliża się weekend. Weekend ten zjazdowy, wiec wyjeżdżam. A Elvis wyglądał strasznie. W ogóle od pierwszego zdarzenia bardzo schudł, tak teraz brzuch mu opadł, wykręciło go, wił się dosłownie.
   Elvisa w koszyk i do weta. Panią Joasie od razu proszę i mowie: zdycha mi szczur! (tak ja na niego mowie w rejonie – szczur).
Pani doktor dokładny wywiad i oględziny zrobiła i okazało się ze przewiało i być może zapalenie korzonków. I tak tez być mogło (a raczej – było tak) bo ja w czwartek szczura do konia wzięłam by się zapoznali.
Mocno chory szczur, znowu 3 zastrzyki, a w domu dogrzewanie lampką po grzbiecie. Dostał tez przeciwbólowe wiec jak przyjechaliśmy do wieczora jako tako było i nawet można było go dotknąć, ale wieczorem to ja siedziałam nad nim i płakałam a on wił się po podłodze i tez płakał. Źrenice miał tak wielkie ze brązowego nie było widać.
No a  w sobotę – zjazd. Jakże by inaczej.
W sobotę rano już prosto stał i tak nie cierpiał, choć nogi za sobą włóczył i ledwo łaził. Nie jadł nic przez dobę, pić tez za bardzo nie chciał wiec poiłam go na siłę a on się darł.
  Wzięłam szczura, pojechaliśmy do lecznicy, znowu zastrzyki. Pojechałam ze szczurem na zjazd, bo przecież go nie zostawię. W razie co miałam dzwonom na prywatny numer pani doktor. Szczur mi w sobotę wieczorem dostał drgawek i to takich sporych, no ale nie dzwoniłam, źrenice miał normalne, jadł. W niedziele nadal te drgawki były ale już mniejsze, i dzisiaj są, już sporadyczne. Dzisiaj już jeden zastrzyk był i na razie jak nie będzie gorzej, to się nie widzimy. Szczurzysko prosto chodzi, biega, skacze, zaczepia, ale nadal dość niedotykalne jest. I chude jak patyk.
Jeśli zachowamy ten schemat to pogorszy mu się 15go stycznia, jak bede miała zjazd. Oby nie.

Offline

 

#6 2010-12-21 08:34:49

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: The Sunny Boy - Elvis

nieciekawie to niestety brzmi, ale trzymamy kciuki
miałem kiedyś podobnie z szynszylem - tzn mówię o przewianiu
z tym sedesem właśnie myślałem, że wpadł o tak na chwilę, teraz to zmienia postać rzeczy

Ostatnio edytowany przez crev (2010-12-21 08:41:42)

Offline

 

#7 2010-12-21 10:00:41

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

dziękuję, jest juz całkiem dobrze. tzn dzis przed wyjściem do pracy ani jednej drgawki nie zauważyłam.
Crev, pytałeś o mleko. otóż zaczełam podawac Elvisowi,z  tym ze takie kocie narazie, i niesamowicie pije, czuje się po tym dobrze i nie ma sraczki, wiec mysle ze tez mozesz próbować

Offline

 

#8 2010-12-21 10:13:04

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

Moj Boze, gorszego miejsca niz kibel nie ma w calym domu, chyba ze skaldzik z chemikaliami. Biedactwo... U mnie jest tak samo, zawsze sie cos dzieje jak sie weekend zaczyna, zawsze. Ja bym chyba zeszla na nerwy, naprawde. Takie rzeczy.... Trzymaj sie szczurzatko <trzyma kciuki>. Dobrzej nam tam!


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#9 2010-12-21 13:37:40

 zubra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 30
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

nauka z tego płynie taka, żeby zamykać łazienki bo nuter kanałami będzie chciał dać drapaka :-)

a tak poważnie to dobrze ze wszystko w porządku :-)


"Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już."

Offline

 

#10 2010-12-27 16:41:38

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

Elvis dostał światecznej depresji. 2 dni + wigilia, w których nie miałąm dla niego czasu. Drugiego dnia świąt musiałam wynieść go z klatką do innego pokoju, bo tak piłował i tak się darł. Obraził się, nie dał się dotknąć, darł się, ogólnie shiz. Dziś już zachowuje się normalnie w miarę. Dość… rozchwiany emocjonalnie jest i na maska rozpieszczony. Dla niego bez kolan nie ma dnia, o 180 stopni co innego niż wasze nutrie. Ale on ta swoją „zajebistosc” odchorowuje bardzo
http://ewok.reaktywacja.rpg.w.interii.pl/oc.JPG
I chyba wystrebrza się pomału. Wzorem Abyssa chciałabym go na śnieg puścić, ale cholera, korzonki. Czemuż to jego akurat wykorzonkowało?

Offline

 

#11 2010-12-27 18:21:04

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

Abyss tez na kolanka lubi Dobrze, ze ze szkarebem lepiej fizycznie


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#12 2011-03-04 00:34:05

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

No i w końcu ja cos pisze w swoim wątku.
Elvisek przechodzi podobny trudny okres, tylko ze nie wobec mnie. W tym tygodniu przyszła do mnie skarga od babci, ze szczur się rzuca do rąk. Wiec rzuca się, ale nie do mnie. Ma to miejsce w klatce. Niestety moja babcia nie należy do osób panujących nad swoją energią.
Generalnie ja sama na szczura nie narzekam, jest w miare grzeczny, choć w porównaniu z ś.p. ABSem bardzo nieposłuszny. No ale każda nutria jest inna

http://stronka_o_rudym.w.interii.pl/elele.JPG

I jak na załączonym materiale dowodowym przedstawiono – juz coraz mniej słodki jest wiec mu coraz mniej zdjęć robie…
Ale to się zmieni na wiosnę:)
Zdrówko dopisuje, psychiczne raczej tez, już nie ma wielkiego urazu po weterynarzu

Offline

 

#13 2011-03-11 21:07:18

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: The Sunny Boy - Elvis

bajkoza nuter

Offline

 

#14 2011-03-29 11:51:39

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

Welu, mam prośbę. Możesz mi udostępnić z Twojej strony o Rudym odgłosy i mam pytanie: mogę korzystać też z Twoich zdjęć, bo chce pokazać różnice w utrzymywaniu nutrii w domu?


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#15 2011-04-01 12:54:25

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: The Sunny Boy - Elvis

jasne, bierz, a odgłosy też tam są, mozesz je sciągnac, albo wyśle ci na meila wieczorem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
testy alergiczne z krwi warszawa olej arganowy Ciechocinek spa pakiety Serwis komputerowy pruszków