Nutrolandia

Forum o Nutriach


#16 2011-01-04 10:14:05

 zubra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 30
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

poświąteczne spostrzeżenia...

jesteśmy na etapie nienawiści, to znaczy ja go nienawidzę a on się świetnie bawi! Obgryza meble a w nocy pręty klatki (tego nienawidzę najbardziej), a jak dziada jednego nie zamknę na noc w klatce to wpełza na łóżko (bo już taki wielki jest że da rade się wdrapać)

poza tym rodzina uznała go za swego (przez jakieś dwa tygodnie siedzenia im na głowie)

zaczyna reagować na imię, biega za mną gdy uciekam przed nim, uwielbia drapanie po brzuchu, podczas snu symuluje pływanie i kocha sikanie w salonie w kącie :-)

CDN...


"Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już."

Offline

 

#17 2011-01-04 11:16:16

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

Ciesze sie, ze nie tylko ja mam czasem co do swojego ogona takie odczucia. Doskonale wiem, co czujesz.
Fajnie, ze sika w jednym miejscu, postaraj sie tam wstawic kuwete lub cos takiego, moze bedziesz miala 1 problem z glowy. My jestesmy aktualnie na etapie konfliktu, jak za kazdym razem gdy wracamy z wyjazdu. Abyss nauczyl sie srać gdzie popadnie, a ja dostaje nerwicy. Ehhh, trzymaj sie i koniecznie naucz go, ze jakis dzwiek oznacza, ze ma natychmisat zaprzestac szkudzenia, bo sie zrobi nieprzyjemnie


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#18 2011-01-04 14:33:43

 zubra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 30
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

reaguje na głośne NIE, ale mam wrażenie że podgryza meble żeby zwrócić na siebie uwagę... a w nocy na obgryzanie prętów nic nie działa. próbowałam tam dać kuwetę ale cholera jedna wszystko stamtąd wywala.

a przed chwilą smarkacz przylazł do mnie, przytulił się do nogi i śpi i jak tu go nie lubić

aha i dorasta ;-), hormony działają, łasi się do moich nóg i próbuje powiększyć rodzinę z maskotką. mam nadzieje ze nutrie nie mają takiego wielkiego popędu cały rok??

PORAŻKA nie mogłam znieść zgrzytania zębów o pręty klatki więc wypuściłam moją cholerę w nocy z klatki (po walce przez pół nocy o chwilę ciszy), Mefi pobiegał po pokoju przez chwilę, później wdrapał się na moje łóżko i spał ze mną, przytulony do mojej ręki. od tej pory klatka służy jako jadłodajnia i toaleta, a za klatkę robi moja sypialnia, znaczy już nie moja...

Ostatnio edytowany przez zubra (2011-01-07 12:08:45)


"Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już."

Offline

 

#19 2011-01-09 12:57:42

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

ja też chce coś takiego - tylko kurde jak mi pogryzie internet (jak kiedyś szynszyle)...

Offline

 

#20 2011-01-09 14:46:39

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

Hehe, Elvis ma niezdrowe ciągoty do kabli, tzn nie gryzie ich, tylko bierze w pysk, zapiera się i ciąga. I tak i tak niebezpieczne, jedyna opcja – kable zabezpieczyć:)
Zubra, gratuluje nawiązania wiezi

Offline

 

#21 2011-01-10 21:18:01

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

Skad ja to znam Eh, cudne zwierzaki Raz masz dosc, a raz bys na smierc zasciskala Ja sie od Abyssa czasem opedzic nie moge Ciagle tylko HYMM MM i HYMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM spod stolka


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#22 2011-01-11 11:35:44

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

hehe, ja właśnie odkryłem, że mój samiec odkrył nowy rodzaj mruczenia

Offline

 

#23 2011-01-24 09:32:29

 zubra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 30
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

ze względu na moje nadszarpnięte zdrowie psychiczne i z uwagi na cenne życie nutra (leje na moje łóżko przez co mam ochote go zabić) Mefi spędza noce za kratami, a ja i sąsiedzi na razie dzielnie znosimy piłowanie krat

poza tym w pracy Mefik zwany jest szczurem i rybką, biega za Kasią a ona za nim i czuje się tam jak u siebie w domu, u rodziców zapoznał się z psami ale nie zapałali do siebie miłością, dwa razy był na smyczy na, nazwijmy to szumnie, spacerze, ale póki co na śnieg nie wypełzamy

aparatu nadal nie mam więc zdjęć na razie też nie będzie

kable też zwierz durny lubi, ale najbardziej kocha obgryzać wtyczki (tam najsmaczniejszy i najgrubszy kawał dobroci jest)


"Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już."

Offline

 

#24 2011-01-26 20:04:22

 zubra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 30
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

zauważyłam ze mefik ma katar i kicha...
mogę to leczyć domowymi sposobami? jakimi?
a jak nie to do weta muszę człapać... tylko proszę o podanie nazw leków i dawek jeśli znacie :-)


"Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już."

Offline

 

#25 2011-01-27 17:45:18

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

o ile szczególnie źle to nie wygląda, to nie musisz isć. leków domowych to ja nie znam, ja sama nie wiem co sie na katar prócz rutinoscorbinu bierze... może samo przejdzie, obserwuj go i na przeciągi nie narażaj

Offline

 

#26 2011-01-28 22:45:31

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

Bardzo dobry środek, ale drogi to Pervivet. Okolo 20 kropel na suchy chleb jak jest poważnie, kilka do wody profilaktycznie. Tydzien kuracji, tydzien przerwy.


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#27 2011-02-01 18:39:03

 zubra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 30
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

katar przeszedł (odpukać) :-)

ale mam znowu pytanie: znacie jakiś środek anty nutriowy? to znaczy coś czym można spryskać przedmiot żeby nutrowe paskudztwo nie jadło go? boje się o moje ściany, które już są mocno nadgryzione... może środek odstraszający koty albo psy? próbował ktoś?


"Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już."

Offline

 

#28 2011-02-03 22:01:27

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

mojemu wystarczy perfumami psiknąc. tak samo jak ogryza klatkę. i jak ręką odjął. ale mój to chyba inny gatunek jakiś:P

Offline

 

#29 2011-02-04 21:12:18

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

heh, wiem, że można spróbować ziół ale czy to pomoże i jakich użyć - nie wiem

Offline

 

#30 2011-02-05 12:39:32

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: MEFISTOFELES, w skrócie MEFI

U mnie nie poskutkowała cytryna wysmarowałam nią całą klatkę i nic. Wiem, że jak pracowałam u veta w Niemczech to byl ekstra spray, którym psikaliśmy opatrunki jka zwierzaki miały tendencję do ściągania bandaży o smaku kwaśnego jabłka. Nic sie tego nie tykło poza jednym psem. Abyss kocha perfumy. Jak jestem psiknięta na karku to nie może przestać mnie wąchać (narkoman ).


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Beautiful Home In Nex With 2 Bedrooms And Wifi olej arganowy Ciechocinek spa pakiety Serwis komputerowy pruszków