Nutrolandia

Forum o Nutriach


#1 2009-12-27 20:35:59

 zubra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 30
Punktów :   

podstawy...

witam,
jestem anka...
chciałabym się dowiedzieć czegoś o charakterze nutrii...

generalnie miałam już kilka gatunków zwierzaków od patyczaków przez ptaki, psy, koty do gryzoni.
zakochałam się w gryzoniach a jak się zakocham to już do końca życia. :-)
uwielbiam szczury i poluje teraz na szczura gambijskiego, jednak cena póki co jest astronomiczna jak dla mnie

O nutrii już myślałam kilka lat temu, bo jej wygląd ma wszystkie cechy które kocham ( te łapki, oczka, uszy no i ogon!!), ale nie sądziłam że da się je trzymać w domu.
więc mam pytanie o podstawowe sprawy:
czy musi mieć stały dostęp do wody (kąpanie, pływanie itp)?
czy da się nauczyć ją korzystania z kuwety?
czy ma swój zapach jak np. szczury czy myszy?
no i czy duży z niej niszczyciel kabli, ścian, mebli, dywanów i innych wynalazków cywilizacyjnych?

może moje pytania wydaja się głupie ale ja już tak mam że muszę zakup każdego zwierzaka milion razy przemyśleć


"Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już."

Offline

 

#2 2009-12-27 23:19:20

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: podstawy...

Nie ma glupich pytan To lepiej, ze chcesz wiedziec za wczasu i zobaczyc czy jestes w stanie zapewnic zwierzakowi takie warunki jakich potrzebuje.

Ja od 2 miesiecy szykuje sie na nutrie i w kwietniu spelni sie moje marzenie, wiec powiem tylko tyle ile wiem.

Co do dostepu do wody: moze byc to wanna, duza miska badz jezioro w Twojej okolicy. Najlepszy bylby basen w ogrodzie, ale trzeba sobie jakos radzic bez luksusow

Da sie podobno ja nauczyc korzystania z kuwety, choc roznie z tym  bywa, ale bedac konsekwentnym i wspierajac odpowiednie zachowania odpowiednimi bodzcami da sie zrobic wszystko. Ostatnio pomyslalam, ze jak juz bede na swoim to moze dalo by sie zaadaptowac kocia kuwete na nutriowa, a zamiast pisaku czy zwirku wlewac wode... ale to w fazie obmyslania

To zalezy co masz na mysli, kazde zwierze ma swoj zapach. Jedne przyjemny <pizmo szczurzycy> a inne troche specyficzny < testosteronowy lupiez samcow szczorow czy zapach tchorzofretki>, wiec zapach napewno jakis ma

Co do gryzienia, to rowniez zalezy, ale wydaje mi sie, ze jesli dostarczy sie jej wystarczajaca ilosc zabawek i zajec to nie powinno byc wiekszego problemu. Jak mi wyjawila tworczyni tego forum i stronki o Rudym nawet jesli nutrie szkudza, to zupelnie sie z tym nie kryja, wiec latwo zganic, odwrocic uwage i zajac czyms innym...

Mam nadzieje, ze cos pomoglam


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#3 2009-12-28 16:59:50

 zubra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 30
Punktów :   

Re: podstawy...

dzięki wielkie, to mi trochę rozjaśnia obraz :-)

generalnie na razie nie mam szans na nutrie bo wynajmuję mieszkanie... ale może niedługo dorobię się swojego własnego m1, a wtedy będę mogła zaszaleć :-)

mam nadzieję że forum się rozwinie :-) będę tu zaglądać

PS. też studiuję zootechnikę na ur :-)


"Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już."

Offline

 

#4 2009-12-29 21:40:28

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: podstawy...

Powiedz mi moja droga jaki kierunek i ktory rok, a chetnie porozmawiam


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#5 2010-01-01 20:30:44

 zubra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 30
Punktów :   

Re: podstawy...

hmm... jako że stara już jestem to rok V (zaoczne SUM), hodowla i biologia zwierząt :-)


ps. masz jakieś dane na temat nutrii hodowanych na ur w krk? w sensie ile sztuk, w jakim celu je hodują i jaka odmiana? pytam bo zastanawiam się na zmianą tematu pracy mgr i jak pójdę do promotora to warto by było coś wiedzieć...

Ostatnio edytowany przez zubra (2010-01-01 20:56:42)


"Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już."

Offline

 

#6 2010-01-03 21:47:16

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: podstawy...

Nutrii mamy w stacji badawczej, ja wiem, liczmy ze 30. Same standardy, ale dowieziono ostatnio pare samcow. Wyglada na to, ze grenlandow pare jest. Co sie z tego kolo kwietnia urodzi, nie wiem. Wiem jednak jedno, ze ktores z tych maluchow laduje u mnie

Sprzedaja chyba na futra, ale pewna nie jestem

Ostatnio edytowany przez ButterFlyNeko (2010-01-03 21:48:07)


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#7 2010-01-11 18:32:28

niezalogowana zubra

Gość

Re: podstawy...

dzięki, ale zmiana tematu odwołana :-)

                                                              eh, zazdroszczę!                 


                                        ale wystarczy tylko ze się dorobię własnego mieszkania


                                 więc jeszcze parędziesiąt lat i też będę miała własnego mega szczura :-) howie




ps. życzę powodzenia w chowie :-) i liczę na bogate relacje od kwietnia :-)

 

#8 2010-01-13 17:00:33

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: podstawy...

Oooo, nowy nutriomaniak, cześć:) Nie wiem czy widziałaś strone, ale po pytaniach wnioskuje ze nie, wiec oto ona: http://stronka_o_rudym.w.interia.pl/centrum.html
A odnosnie pytania o charakter: nutria jest cudowna, kochana, śmieszna, lubi sie bawić. Taki mały czlowiek, jedyne zwierze które umie pogłaskać swojego pana:)

Offline

 

#9 2010-01-20 13:44:54

niezalogowana zubra

Gość

Re: podstawy...

dzięki wielkie za stronkę :-)

          bardzo fajnie zrobiona

   a jeszcze raz mam pytanie odnośnie zapachu nutrii bo to jest dla mnie dość istotny element

bardziej przypomina zapach samca szczura lub fretki czy może jest mniej intensywny jak np, samicy szczura?

 

#10 2010-01-22 13:00:22

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: podstawy...

nic z tych rzeczy, nutria w ogole nie śmierdzi. smierdzą jej kupy, jak długo nie sprzątniesz klatki to bedzie "pachnieć" jak niesprzątnięta bardzo długo klatka swinki morskiej. Sama nuterka w ogóle nie śmierdzi. Śmierdzi tylko przez pierwsze dni, jak weźmiesz jaz  fermy, bo wychodzi z  futerka zapach słomy i ogolnie takiej "hodowli".
Czuje sie w obowiązku poinformowania jeszcze o jednej rzeczy - fermy rezygnują z  nutrii. Pan, od którego mam moje nutrie bedzie miał je do 2014, bo do tego czasu ma dotacje. Nutrie sie nie opłacaja, wiec w przyszłosci (za 50 lat, jak pisalas wyzej) moze byc problem z zakupem nutrii...

Offline

 

#11 2010-01-26 17:35:20

niezalogowana zubra

Gość

Re: podstawy...

dzięki za informacje!

a co do tego że nie będzie hodowli nutrii... no cóż, problemów z wynajmowanym mieszkaniem nie da się przeskoczyć więc albo mieszkam bez nutrii albo z nutrią pod mostem w ładnym kartonie...
biorąc pod uwagę mrozy póki co wybieram mieszkanie.

może nie będzie tak źle i znajdą się pasjonaci prowadzący hodowle...

 

#12 2010-05-11 17:37:19

Nutrie

Gość

Re: podstawy...

A ja mam pytanie, czy mógłbym adres (najlepiej mail) do tego pana od dotacji bo chciałbym rozpocząć hodowlę. Jako że mieszkam z daleka od miasta to nutrie miałyby u mnie jak w niebie - właśnie ostatnio szukam informacji o takowych dotacjach więc ta wiedza byłaby dla mnie pomocna
Pozdrawiam

Ja nutrie miałem w wieku 14 lat, kilka sztuk, faktycznie nie przypominam sobie żeby śmierdziały albo coś, jedyne co można im zarzucić to to, że czasami beczą jak dzieci tylko głośniej

 

#13 2010-05-22 21:32:25

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: podstawy...

przykro nam Gościu - inny rodzaj "hodowli" u nas

Offline

 

#14 2010-11-17 14:49:58

 zubra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 30
Punktów :   

Re: podstawy...

witam ponownie,

odwiedzałam forum i czytałam o Waszych nutriach i nadal mnie skręcało z zazdrości. Przemyślałam sprawę i wydumałam że podołam wyzwaniu (mam nadzieję)

po wielu wybojach i staraniach udało mi się zdobyć własny karton, więc teraz czas spełnić kolejne marzenie :-)

w związku z tym mam pytanie czy macie może widoki na jakąś małą nutrie która szuka domu?? pytam najpierw tutaj zanim zacznę poszukiwania hodowli bo czasami ktoś szuka miejsca dla jakiegoś bezdomnego stwora a ja chętnie go przygarnę.


"Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają i już."

Offline

 

#15 2010-11-18 20:52:30

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: podstawy...

cześć, fajnie, ze wracasz. Oczywiście służymy pomocą, ale obecnie nie mam danych o nutrii szukającej domu, ale jak coś to jestem w stanie pomóc w organizacji i transporcie nutrii od Pana Janka, to dobry hodowca. odezwij sie na gg: 8613013

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nutriolandia.pun.pl olej arganowy Ciechocinek spa pakiety Serwis komputerowy pruszków