Nutrolandia

Forum o Nutriach


#1 2010-12-14 12:42:26

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Żywienie i genetyka

Mam do Was drodzy nutrioopiekunowie pytanie.

W dwóch książkach o nutriach przeczytałem, że można im podawać mleko, sól, pasze (chyba taką do świń) oraz nawet ryby. Próbował ktoś tego rodzaju pożywienia?
Chodzi mi o to, co można bezpiecznie (i w jakich dawkach podawać).

Druga sprawa to genetyka, nie mogę jeszcze tego opanować. Wytłumaczy mi to ktoś

Ostatnio edytowany przez crev (2010-12-14 14:36:56)

Offline

 

#2 2010-12-15 13:53:07

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: Żywienie i genetyka

genetyki ci nie wytłumaczymy, wiem ze grenlandy niosą gebn szroniastosci, a jak skrzyżujesz standarta z grenlandem to wyjdzie cos jak Elvis, czyli nie wiadomo co, ale ładne.
Prawdziwej "hodowli" to nikt tu nie prowadzi, ale moze Neko cos ci poradzi bo ona zootechnik
Ja swojemu daje sól dla gryzoni do lizania, i on soibie dawkuje, ale raczej nie szaleje za tym. Mleko dawałam jak był mały i nic sie nie dzialo. to było mleko dla kotów, bez laktozy. Ryby dawałam Rudemu.a  nawet krewetki czy surowego kurczaka. żarł i nic mu nie było. jako "niezbędne białko zwierzęce" możesz dawać suchy granulat dla kotów (dla psów nie zawsze jedza)

Offline

 

#3 2010-12-15 17:04:45

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Żywienie i genetyka

rety dzięki, te informację bardzo mnie cieszą, spodziewałem się raczej, że nikt tego nie próbował (podawać np ryby, sól) a tu proszę
no ja właśnie tak się zastanawiam, bo Kotański pisał, że mleko (chyba w proszku) można podawać ale żeby nie przesadzać, polecał sól, ale z jego wyliczeń ile tego można dać, nic nie mogłem skumać

co do ryb, to mogę iść nad stawek, nałapać w podrywkę płotek i podać w całości? czy mam je ugotować wybrać ości (chyba nie) ?

przy okazji, orientuje się ktoś gdzie są jacyś hodowcy, ja znalazłem w internecie kilka ferm w polsce, o prywatnych hodowlach praktycznie nic nie ma

z tą genetyką to podstawy łapie, ale próbowałem rozwikłać zagadkę jaki gen miała matka i ojciec moich samic ale nic z tego nie wyszło

Offline

 

#4 2010-12-16 10:42:30

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Żywienie i genetyka

Z genetyką jako tako sobie radze ale nie wiem czy bede w stanie duzo wskórać. Abyss jak był mały to jadł mieszankę dla świń: najpierw dla loch karmiących, a potem tą pomieszaną z prestarterem dla prosiaków. Smakowało mu to, że hej a i rósł świetnie. O witaminy i minerarły podczas wzrostu sie martwic nie musiała, bo w tym dostawał totalnie wszystko. Ryb jeszcze nie dostawal, ale jak mu gotuje ryż to dostaje do niego troche soli.


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#5 2010-12-16 10:47:08

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Żywienie i genetyka

To jak trochę lód stopnieje muszę wybrać się na rybki

Ostatnio edytowany przez crev (2010-12-16 10:47:29)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki sklep z kawą budowa domu wrocław specjalista Google Ads