Nutrolandia

Forum o Nutriach


#1 2011-04-26 11:48:40

Hajziuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 10
Punktów :   

Niger

Cześć.
Jestem nowym posiadaczem nutrii. jest to czarny samczyk ,którego mam od creva. Mam już z nim problemy . w pierwsze dni wydawał się spokojny zasypiał na rękach powoli zaczynał reagować na imię , ale teraz klapa. Pierwszym bardziej pytaniem co dać mu na kaatar ? Czy to normalne ,że zęby wypadują ,bo nie ma lewego siekacza. teraz powracamy do problemów wychowawczych mały się buntuje wystarczy że puszcze go na łużko to trudno go złapać gdy go chwycę straszy i prbuje ugryść i co oznacza bieganie często jak go wypuszczę z rąk chodzi sobie chodzi i na raz na mnie biegnie , ale ja ze strachu się odsuwam bo nie wiem o co mu chodzi to on w tym momęcie zatrzymuje się wypina dupę i na mnię syczy,ale na rękach jest nie do porównanie spokojny jak tylko nie może zajśc niegdzie to zasypia proszę poradzcie bo się boje że jak go teraz nie oswoje (ma niecały miesiąc) to pużniej będzie już tak agresywny ,że będe go musiał gdzieś oddać.

P.S Fotki dodam na dniach.

Offline

 

#2 2011-04-26 13:02:11

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Niger

Co do kataru to nie wiem. Jeśli czasem psika to nie ma czym się martwić. Jeśli ciągle to trzeba by poszukać w książkach.
Co do wypadania zębów to nie mam pojęcia - zapytaj kogoś, to wie więcej.
Jeśli na Ciebie biegnie to na pewno się nie cofaj, bo sprawdza pewnie kto w domu rządzi. Ja jak kupiłem pierwsze nutrie i zachowywały się nie tak jak powinny dostawały lekko rękawiczką przez głowę, boleć nie bolało ale nauczyły się czego nie wolno. Co do gryzienia, to tym bardzie taki mały na pewno nogi Cię nie pozbawi więc nie ma co się cofać. Podbiegnie, szmatą przez łeb i już.
I od razu do tego jakąś komendę "nie wolno" albo coś.

Offline

 

#3 2011-04-27 11:34:41

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: Niger

Nutria jak każde zwierze może stracić zęba. ABS stracił dwa górne i nie wiem jak je sobie wybił. One odrosną. Powinien dostawać więcej wapna.
To zachowanie tez jest normalne, nie powinieneś uciekać. On nawet jak cie ugryzie to cie nie za boli bo on jest malutki. A on w tej chwili po prostu sprawdza jak daleko może się posunąć. Najlepiej na to nie reagować (także nie karać, to może zostać odebrane jako wyzwanie) tylko pokazać mu ze ma się to gdzieś, to szybko tego zaniecha.

Katar zaś powinien przejść sam. Jeśli nie przejdzie a będzie coraz gorzej to idź do weta i tyle.

Offline

 

#4 2011-09-08 17:33:40

Hajziuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Niger

08.08.2011r  Niger umarł   nigdy go nie zapomnę .

Offline

 

#5 2011-09-14 19:38:16

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: Niger

przykro mi:( jak do tego doszło? Napisz, opisz to, by inni mogli tego uniknąć...

Offline

 

#6 2011-09-24 13:18:31

Hajziuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Niger

wyszarpał na dnie klatki dziurę i dostał się do piwnicy a tam była 5-cio litrowa butelka z uciętą szyjką i wszedł do połowy i już się nie mógł  stamtąd wydostać i się udusił biedak
Także morał z tego taki ,że zawsz trzymajcie na oku swoje nutrzaki bo ból jest ogromny jak trzymamy go już martwego na rękach dosłownie jakby ktoś z rodziny odszedł.

Ostatnio edytowany przez Hajziuk (2011-09-24 13:21:26)

Offline

 

#7 2011-09-24 17:34:07

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Niger

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
makijaż permanentny brwi Gdynia https://4prestige.pl/ wellness Ciechocinek Naprawa lodówek Warszawa