Nutrolandia

Forum o Nutriach


#16 2011-11-12 17:10:54

Zzz

Gość

Re: podstawy...

Wela napisał:

przykro nam Gościu - inny rodzaj "hodowli" u nas

 

#17 2012-02-17 16:22:16

 zmora90

Nowy użytkownik

9328456
Skąd: Zgorzelec/Wrocław
Zarejestrowany: 2012-02-17
Posty: 1
Punktów :   

Re: podstawy...

Ostatnimi czasy cierpię na pociąg do nutrii, więc dokopałam się do tego forum i planuję nieco podręczyć was moimi pytaniami (o ile znajdzie się jeszcze ktoś, kto na nie odpowie)
Zdążyłam już przeczytać wszystkie wątki o nutriach na tym forum i kilku innych stronach.

Ale nadal mam pytania (przecież wolno, prawda?)

1. Samce a samice - jakie są różnice z zachowaniu gdy się je trzyma w domu? Znalazłam tylko wzmianki, że częściej trzyma się samce, ale dla czego tak jest i jakie zachowania są charakterystyczne dla danej płci?

2. Karmienie - czy można by je karmić gotowym żarciem dla innych dużych gryzoni? np. wymieszać pudełko karmy dla fretek, królików i szczurów i podawać to nutrii uzupełniając to owocami i warzywami?

3. Kastrowanie - czy to bezpieczne? Zawsze jest możliwość powikłań, to wiem. Chodzi mi o to czy weterynarz sobie poradzi? W końcu to gryzoń, duży bo duży, ale gryzoń, a weterynarze zawsze odradzają wykonywanie praktyk inwazyjnych na gryzoniach bo w większości kończą się śmiercią pupila. Jak to wygląda u nutrii?

4. Klatka - jak duża powinna być klatka dla nutrii? Jakie powinna mieć rozmiary pierwsza klatka dla nowo-przybyłego malutkiego gościa, a jaka dla dorosłej nutrii aby mogła w niej przebywać pod moją nieobecność?

5. Woda pitna - lepsze poidło czy miseczka?

6. Jedzenie - jaka ilość dla jakiego gryzonia? Czytałam, że można im dawać ile tylko zechcą, ale co jeśli wyjadę gdzieś na dwa dni i ktoś inny będzie się "maluchem" zajmować? Ile żarcia potrafią wtrąbić dziennie?

7. Ściółka - co powinno wyścielać klatkę, której używa nutria?

8. Czym na początku karmić malutką nutrię?

Im więcej o nutriach czytam, tym bardziej mam nadzieję sprawić sobie takiego "potwora" w jakiejś niezbyt odległej przyszłości.
Chociaż umiejętność odgryzienia palca właścicielowi potrafi trochę zniechęcić. Ale z tego co tu wyczytałam, to raczej nie powinno się wydarzyć u nutrii trzymanej od małego w domu i z ludźmi.

Offline

 

#18 2012-02-20 22:23:15

crev

Użytkownik

5128268
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: podstawy...

1. W pl o ile mi wiadomo jedna osoba miała samicę, poza tym każdy miał chyba samca (ale może mnie ktoś poprawi) - generalnie, samiczki są spokojniejsze, samce większe. Jeśli pytasz dlaczego ludzie wolą samce - nie wiem ale częściej biorą samce.

2. Trudno powiedzieć ale ja bym nie kombinował, ugotowane ziemniaki czy obrana marchew, trawa, suchy chleb jabłko będzie lepsze i pewnie tańsze.

3. Nie mam pojęcia - a właściwie po co?

4. Dla małej nutrii mała klatka, ja bym za absolutne minimum dał 60 x 40 - ale to dla malucha. Później oczywiście większa a dla kilkuletniej już pewnie jakiś inny domek, może buda dla psa

5. Raczej poidło, miskę albo przewróci albo się w niej będzie kąpał.

6. Nie dużo wbrew pozorom, ja dla dorosłej daje 2 razy dziennie po tyle ile mieści się w dużym kubku. Ale można spokojnie więcej.

7. Dobre są pręty metalowe, bo odchody spadają w dół.

8. Tym samym co dorosłą. Warzywa, owoce, kasze itp.

Co do obgryzania palców, to musiałbyś/musiałabyś się sporo o to postarać.

Offline

 

#19 2013-11-20 07:39:24

MK7

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-20
Posty: 1
Punktów :   

Re: podstawy...

Witam wszystkich NutroManiaków!
Mam takie małe pytanko odnośnie kąpieli Nutrii, mam niedaleko domu staw w którym moja potencjalna Nutria mogłaby się kąpać, tylko jedna obawa- jak z powrotem na brzeg? Zareaguje na przywołanie czy wróci sam?
Pozdrawiam serdecznie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Siusi budowa domu wrocław specjalista Google Ads