Nutrolandia

Forum o Nutriach


#16 2010-04-29 21:53:34

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

No i stalo sie to, co sie stac musialo. Mam nutra. Nazywa sie Abyss i jest swietnie zapowiadajaca sie klucha kolanowa Trudno mi opisac jak bardzo sie z niego ciesze i jak ciesza mnie nasze wzajemne postepy. Mam w domu tez jego siostre Atene, ale z ta pania juz nie dogaduje sie tak swietnie. Czasem jestem wobec niej wrecz bezradna... Ma ciezki i nieufny charakter. Zobaczymy co uda nam sie razem osiagnac. Zyczcie mi powodzenia

Chcialabym oficialnie podziekowac Weli za odeslanie transportera i cudowne prezenty! Lada dzien obroza bedzie pasowala jak ulal i zawisnie na niej medalik z imieniem, galazka dzieci zajely sie od razu, a co do pilki, to poczekam az nuter bedzie biedal wolno po mieszkaniu, zeby sie nia bawic. Jeszcze raz WIELKIE DZIEKI ZA WSZYSTKO! Gdyby nie ty moje marzenie o mieciutkich pletwiastych stopach nigdy by sie nie spelnilo!!! Jestem taka szczesliwa Pisz co tam u Absynta

Ostatnio edytowany przez ButterFlyNeko (2010-05-06 13:47:54)


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#17 2010-05-08 23:36:13

 Nakasha

Nowy użytkownik

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2010-05-08
Posty: 2
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

Jak postępy z Ateną? Jak rozumiem, to moja przyszła Achaja ?

Ostatnio edytowany przez Nakasha (2010-05-08 23:37:28)

Offline

 

#18 2010-05-18 17:31:07

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

Z Achaja to sa 2 kroki w przod i 1 w tyl. Znalazl sie transport


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#19 2010-05-21 19:57:43

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

zaległy post. to raczej ja dziękuję, bo gdyby nie Ty nie miałabym mojego gnoma który chyba jest przeciwieństwem brata bo to zdobywca przygód:) Witam i pozdrawiam nową właścicielkę i użytkowniczkę na forum

A Ty ButterFky pamiętaj: zdjecia, zdjecia, zdjecia!!!

Offline

 

#20 2010-06-22 10:09:14

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez ButterFlyNeko (2010-06-22 10:28:16)


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#21 2010-07-10 17:51:00

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez ButterFlyNeko (2010-07-10 18:10:07)


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#22 2010-09-13 10:12:13

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

Kolejna zalegle wyznania. Juz jest dobrze Abyssik jajca zachowa. Naprawde ciezko przechodzilam jego okres buntu. Dzieki Bogu skonczylo sie na pocie i łzach i pominelismy w tym wszystkim krew (to niestety nadrobil moj nowy szczur, eh, dzieci). Abyss jest dokladnie tym, na co sie zapowiadal: rozbawiona klucha kolanowa. Z calej gamy problemow poradzilismy sobie ze wszystkim, poza pyskowaniem i aktualnie pracujemy nad nie wyrywaniem jedzenia z reki. Na smyczy chodzi lepiej od niejednego psa. Na spacerach tak blisko trzyma sie nogi, ze czasem boje sie, ze go kopne. Jest bardzo towarzyski. Jak na razie najbardziej lubi sie bawic w berka. Moj brat niestety tego nie zalapal tego od razu i niezle sie kilka razy wystraszyl.

AHA!! Wazny komunikat!! W zwiazku z tym, ze brat Abyssa umarl na chorobe odkleszczowa musze ze z Wami podzielic bardzo waznymi informacjami. Posiadam je od kobiety, ktora naprawde powaznie zajmuje sie badaniami nad kleszczami, wiec sa pewne. ZADEN SRODEK DLA PSOW CZY KOTOW NIE BEDZIE DZIALAL NA NUTRII!!!! Wiec zapomnijcie o Frontlineach i innych. Takie srodki wydzielaja zupelnie inny zapach i sa zupelnie inaczej aktywowane chemicznie na jej skorze. Jedyne na co mozemy liczyc to srodki w sprayu przeznaczone dla ludzi. Nic innego nie uchroni nutrii przed kleszczami. Osobiscie wczoraj kupilam srodek z firmy Bros, poniewaz mozna go stosowac na zwierzetach. Rozpylany go na miejsca, ktorych nutria nie dosiegnie podczas czyszczenia, a po powrocie ze spaceru myjemy ja najlepiej w szamponie dla gryzoni.

Wracajac do moich opowiesci. W chwili obecnej jestem nnaprawde szczesliwa, ze go mam. Choc w czasach kryzysu kilka razy powaznie rozwazalam jego powrot na ferme, czego sama sobie nie potrafie wybaczyc. Abyss to cudowne, nadal szczeniaczkowato rozbawione zwierze szarpiace za nogawki. Nie moge sie doczekac powrotu do Krakowa. Wreszcie bede miala go caly czas obok siebie. Teraz niestety nie moge, bo mama powymieniala dywany w calym domu i "ona sobie niezyczy go tam". Wiec siedzie z nim tylko na dworze lub na kafelkach w kuchni. Abyss ma klatke wystawiona na dworz, zeby mogl sie kapac w misce ale widac, ze pamieta jak mu dobrze bylo w mieszkaniu i strasznie ciagnie do domu. No nic, to na razie tyle, zobaczymy co czas pokaze

Aha, jeszcze cos. Jeszcze raz dziekuje Welu za obroze. Jest przewytrzymala. Abyss caly dzien ja moczy. Nie mam na niej ani jednej kropki rdzy, nie zacina sie, nie chodzi ciezko. Jedyne co sie z nia stalo po 2 miesiacach moczenia to zmiana koloru. Kieys byla bezowa, w tej chwili ma odcien ciemnobrazowy. To dlatego, ze Abyss je w wodzie buraczki,a potem oczywiscie w niej siedzi, wiec sila rzeczy ja pofarbowal A ja jestem wlascicielka jedynej nutrii farbowanej, ktora nadal zyje.

Co sie jeszcze ostatnio okazalo. Myslalam, ze bede taka superoryginalna z nutria w domu i cala wiocha az bedzie chuczec, ze jestem wariatka. Wec, nic takiego sie nie stalo. Na Wesolej co drugi domek jednorodzinny mial wybieg dla nutrii, a kto go nie mial mial kroliki lub tchorzofretki ( jak moj dziadek). Po ostatniej rozmowie z panem Garboczem, okazalo sie, ze on tez mial nutrie w domu. Tuz przed zima jakis samiec dostal infekcji skory i lysial. Trzeba go bylo regularnie czyms tam smarowac, wiec wzieli go do domu. Po zimie tak sie przyzwyczaili, ze juz u nich w domu zostal. Co mnie najbardziej intryguje, podobno z zalatwianiem sie w domu nie bylo problemow, bo siedzial pod drzwiami jak pies, gdzy mu sie chcialo. Musze nastepnym razem jeszcze dokladniej popytac


Ostatni bylismy z Abyssem na Dniach Naukowca w krakowskim M1. Ublagalam pania profesor zebym mogla go wziasc. Musze powiedziec, ze jestem bardzo dumna i z niego i z siebie. Abyssa oblazlo z 10 dzieci, ktore glaskaly go, wkladaly mu palce do uszy i ciagnely za ogon, a on lezal... i nic. Co wiecej, w tym calym zgielku i masie obcych bawil sie ze mna, ganial i jadl jakby nigdy nic. Cudowne Dziecko. Z siebie tez po czesci jestem dumna, bo to moja zasluga, mowiac skromnie

Ostatnio edytowany przez ButterFlyNeko (2010-09-22 17:28:36)


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#23 2010-09-25 10:50:04

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

Nioo, wyjechalam do brata do Niemiec na 5 dni. A Abyss i cale towarzystwo zostalo z Karinkiem. Jestem jej bardzo wdzieczna, ze zajela sie moimi dziecmi, szczegolnie kiedy nie jest to takie proste. Moj najstarszy samiec, Laures, bardzo powaznie odczuwa starosc. Moze jesc tylko papki, nie pije samodzielnie, podobnie jak Nigra Kariny. Selen jest psychicznie niestabilny i nie zawsze wiadomo czego sie po nim spodziewac... Juz sam Abyss jest duzy, wiec ma mase na glowie. Martwie sie, ale wiem, ze zajmie sie nimi dobrze. Mimo wszystko jestem niespokojna. Wolalabym byc juz w domu i sama sie nimi opiekowac. W miedzyczasie cwicze rysowanie na nowym tablecie.Tia, martwie sie....


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#24 2010-09-26 00:09:23

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

Ja tez jestem z siebie dumna, czytając to, bo wiedziałam, ze tak będzie Nie zdziw się, jak kiedyś powiesz do niego: „pobawię się z tobą za 10 minut”, i on pójdzie i wróci mniej więcej za 10 minut. To nie przesada
Albo „pojedziemy samochodem, i Abyssek pojedzie tez” i on pobiegnie do transporterka. Nutrie są przeniesamowite:)
I nie martw się:)

Offline

 

#25 2010-09-26 21:03:42

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

Wrocilam. Panisko chyba obrazone, ze mnie nie bylo lub mial wyjatkowo zly dzien. Od samego rana chodzil i kupczyl po mieszkaniu, za co trafial do klatki z klapsem. Potem przy sprzataniu klatki, nie za bardzo rozumiem czemu bardzo sie zdenerwowal. Kwiczal na mnie, straszyl, probowal lapac za reke. Nie ukrywam, tez sie poirytowalam i tez mu pokazalam, ze sie zezloscilam. Ogolnie dzien rozpoczal sie kiepsko. Potem jednak przespalismy sie chwileczke i chyba juz jest w miare, ale nie chwalmy dnia przed zachodem slonca.

Mam ogromny problem z czyszczeniem klatki, nie dosc ze sprzatam bardzo czesto, to na dodatek pochlania mi to conajmniej 30 min + czas sprzatania calej kuchni po tym jak ja ubrudze... Prosze o pomoc....


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#26 2010-10-06 19:58:08

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

jesli mzoesz wstaw zdjecia klatki. jesli to kennelówka to dziwne,z e masz taki problem...

Offline

 

#27 2010-10-14 10:56:10

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez ButterFlyNeko (2010-10-16 17:10:54)


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#28 2010-10-19 13:30:42

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

ale się pięknie wybarwił

Offline

 

#29 2010-10-27 21:27:34

ButterFlyNeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez ButterFlyNeko (2010-10-29 17:31:45)


A Lis rzekl do Malego Ksiecia: Oswajajac - tworzysz wiezi, nadajac imie - bierzesz odpowiedzilanosc.

Offline

 

#30 2010-10-30 19:39:25

Wela

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: Abyss - from the Depths

piękny brunet:) aż chce sie oglądać,a  jakby sie tak pod ręce nawinął bo bym wyściskała aż by sok poszedł. ah!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nutriolandia.pun.pl budowa domu wrocław specjalista Google Ads